Bloomberg podaje cztery powody, dla których popyt na Bitcoin ma być większy

Bloomberg podaje cztery powody, dla których popyt na Bitcoin ma być większy
Rate this post

Na kredyt Mike’a McGlone’a, starszego analityka towarowego w Bloomberg Intelligence, nazwał Bitcoin breakout na 13.000 dolarów, kiedy niewielu się tego spodziewało. W raporcie wydanym 5 sierpnia, analityk podwoił się w stosunku do byczego sentymentu, który powtarzał przez cały rok.

Dziewięciostronicowy raport, zatytułowany „Bloomberg Crypto Outlook. Bitcoin staje się roztropny“, przedstawił trzy kluczowe powody, dla których popyt na BTC ma wzrosnąć do przodu.

Prognoza netto zatrudnienia dla Bloomberga #Crypto
August 2020 – #Bitcoin Becoming Prudenthttps://t.co/HS6QPu7ODj

Zakładając stałą podaż, wzrost popytu powinien jeszcze bardziej pobudzić rynek krypto walutowy, który w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrósł o około 80 procent. Według danych CryptoSlate Bitcoin sam w sobie wzrósł o 65 procent w 2020 roku.

Powód nr 1: liczba aktywnych adresów Bitcoin Code nadal rośnie, co sugeruje fazę byka.
Ze względu na coraz częstsze przyjmowanie Bitcoinu jako aktywa finansowego i środka płatniczego, liczba aktywnych adresów BTC zaczęła rosnąć.

Według McGlone’a i Bloomberga próba odniesienia się do ceny wiodącej kryptokuranty do jego aktywnych adresów (per Coin Metrics), Bitcoin jest obecnie 16,5 procent niedoszacowany na 11.700 dolarów.

„Nasza grafika przedstawia Bitcoin po złocie rajdowym i wiodącym wskaźniku przyjęcia w łańcuchu – adresy aktywne. Średnia 30-dniowa liczba adresów z Coinmetrics w dniu 4 sierpnia br. tłumaczyła się na cenę Bitcoina powyżej 14,000 dolarów, w porównaniu do około 11,000 dolarów w skali automatycznej od 2017 roku.“

W osobnej analizie Santimenta, firmy analitycznej zajmującej się łańcuchami blokowymi, stwierdzono, że „3 sierpnia był trzecim wystąpieniem [codziennych aktywnych adresów] osiągających 1.08M dziennych adresów od 1 lipca“.

Santiment widzi ten trend jako potencjalny znak, że cena Bitcoina jest „uzasadniona w ponownym przetestowaniu zakresu 12.000 dolarów wcześniej niż później“.

Powód nr 2: Grayscale nadal gromadzi BTC en-masse

Grayscale Investments nadal gromadzi BTC en-masse dla swoich klientów inwestorów instytucjonalnych.

„Grayscale Bitcoin Trust posiada obecnie ponad 400.000 BTC, czyli około dwukrotnie więcej niż rok temu: Według naszych obliczeń, wpływy GBTC w ciągu ostatniego roku wchłonęły około jednej trzeciej nowej podaży Bitcoinów. Jeśli tempo napływu nie spadnie, absorpcja zbliży się do 50%, przy mniejszej podaży“.

Firma wciąga również duże ilości Ethereum poprzez Grayscale Ether Trust.

Soczewkowo związane z tym, otwarte zainteresowanie regulowanymi kontraktami terminowymi BTC jest większe, co naszym zdaniem oznacza „przyspieszenie dojrzewania i skłonność do wzrostu cen“.

Powód nr 3: Korelacja Bitcoin’a ze złotem wzrasta.
Ze względu na trendy makroekonomiczne i popularne narracje, korelacja Bitcoin’a z ceną uncji złota wzrasta. „Najwyższa w historii 52-tygodniowa korelacja Bitcoinów z ceną złota, wynosząca 0,35“, pokazuje, że krypto waluta w końcu ewoluuje w kierunku cyfrowego złota.

Druk pieniądza przez banki centralne ma przyspieszyć rozwój złota, ponieważ z dnia na dzień wyznacza nowy rekord, na czym zyskuje obecnie powiązany z nim Bitcoin.

Powód nr 4: Analiza Bollinger Band przewiduje, że BTC osiągnie poziom 13 000 dolarów.
Podręcznikowy wskaźnik techniczny Bollinger Band sugeruje zbliżający się „przebicie ceny“, podczas gdy wykresy sugerują ruch „wyżej to ścieżka najmniejszego oporu“. Oznacza to, że BTC prawdopodobnie rozpocznie silny ruch w górę, który, jak spekuluje McGlone, przeniesie krypto walutę co najmniej do 13.000 dolarów.

Bloomberg podaje cztery powody, dla których popyt na Bitcoin ma być wyższy.
Bitcoin
6 sierpnia o 10:11 rano UTC
$11,718.34
3.27%
Bitcoin, obecnie sklasyfikowany na pierwszym miejscu pod względem limitu rynkowego, wzrósł o 3,27% w ciągu ostatnich 24 godzin. Limit rynkowy BTC wynosi 216,24B, a wolumen 24 godzinny 25B.